Makaleler

Nem Alma Cihazları Mobilyalarınızı, pahalı cihaz ve aletlerinizi, değerli arşiv ve kayıtlarınızı nemin zararlarından korur.
Daha Sağlıklı ve konforlu bir ortam meydana getirir.
* Isıtma giderlerini azaltır.

Yazının Devamı

Nem, vucuttaki kuruluğu önler ve vucutta oluşabilecek kuruluk neticesinde oluşabilecek tahrişleri önlemeye yardımcı olur. Ayrıca nemli havalarda nefes alıp-verme kuru ve sıcak iklimin hüküm sürdüğü yerlere nazaran daha kolaydır. Nem, özellikle sıcak havalarda insan vucudunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Yazının Devamı

Nem, havada bulunan su buharı miktarıdır. Nem ölçümlerinde mutlak nem, bağıl nem ve spesifik nem hesaplanır. Mutlak nem birim hacimdeki nem miktarıdır. Gram/metreküp olarak verilir. Bağıl nem havadaki nem miktarının o havanın alabileceği maksimum neme olan oranıdır.

Yazının Devamı

Havada bulunan su buharı miktarına nem denir. Nem ölçümlerinde mutlak nem, bağıl nem ve spesifik nem hesaplanır. Mutlak nem birim hacimdeki nem miktarıdır. Gram/metreküp olarak verilir. Bağıl nem havadaki nem miktarının o havanın alabileceği maksimum neme olan oranıdır.

Yazının Devamı

Ev ve binaların duvarlarının kuzey tarafına bakan kısımlarının ısı geçişi sırasında tavanlarda bıraktığı su olayı rutubet demektir. İstenmeyen bir durumdur ve rahatsız edicidir. Rutubetin önüne geçmediğiniz zaman ilerleyerek küf, mantar yosun gibi oluşumlara neden olursunuz.

Yazının Devamı

Sağlık ve konfor yönünden havadaki nem düzeyi önemlidir.

Yazının Devamı

Nem alma cihazı, havadan, gazlardan ve diğer akışkanlardan su buharının çıkartılmasıdır.

Yazının Devamı

Endüstriyel Nem alma Cihazı Müze, arşiv ve kütüphaneler, iç hava gereksinimleri yönünden iki kategoriye ayrılabilir.

Yazının Devamı

Isıtma ve klima tesisleri esasen hijyenik bir göreve sahiptir.

Yazının Devamı

Sağlık ve konfor yönünden havadaki nem düzeyi önemlidir.

Yazının Devamı

Müzelerdeki eserlerin korunması için uygun mikroiklim, disiplinlerarası ve çok yönlü bir çalışma vasıtasıyla tanımlanabilir.

Yazının Devamı

Müzelerdeki eserlerin korunması için uygun mikroiklim, disiplinlerarası ve çok yönlü bir çalışma vasıtasıyla tanımlanabilir.(Nem Alma Cihazı)

Yazının Devamı